Bruce H. Lipton

Bruce H. Lipton

Bruce H. Lipton - genetické inžinierstvo / duchovné osobnosti /
Narodený: 21.10.1944 /
Žije: New York, USA /

Bruce H. Lipton, PhD, je medzinárodne uznávaný líder v oblasti premostenia vedy a ducha. Vo svojej knihe Biológia viery tvrdí, že presvedčenie kontroly ľudskej biológie je nad DNA a dedičstvom. Biológ kmeňových buniek, autor knihy Biológia viery a držiteľ ceny Goi Peace Award za rok 2009, začal svoju vedeckú kariéru ako bunkový biológ s titulom Ph.D. z Virgínskej univerzity. Vo výskume svalovej dystrofie, využívajúc štúdie klonovaných ľudských kmeňových buniek, sa zameral na molekulárne mechanizmy riadiace chovanie buniek. Experimentálna technika transplantácie tkaniva vyvinutá Dr. Liptonom a Dr. Schultzom, publikovaná v časopise Science bola následne použitá ako nová forma ľudského genetického inžinierstva. Považuje sa za jeden z popredných hlasov novej biológie.

Web: brucelipton.com
Blog: brucelipton.com/blog
Wikipédia: Bruce H. Lipton, wikipedia.org
Facebook: Bruce H. Lipton, Facebook
Twitter: Bruce H. Lipton, Twitter
YouTube: Bruce H. Lipton, YouTube
Instagram: @brucelipton
SoundCloud: S-brucelipton
Tumblr: Biology of Belief

Aktivity:

V roku 1982 začal doktor Lipton skúmať princípy kvantovej fyziky a ich integráciu do chápania systémov spracovania informácií v bunke. Vypracoval prelomové štúdie na bunkovej membráne, ktoré odhalili, že táto vonkajšia vrstva bunky bola organickým homológom počítačového čipu, ekvivalentom bunky k mozgu. Jeho výskum na lekárskej fakulte Stanfordskej univerzity v rokoch 1987 až 1992 odhalil, že prostredie fungujúce cez membránu riadilo správanie a fyziológiu bunky a zapínalo a vypínalo gény. Jeho objavy, ktoré boli v rozpore so zabehnutým vedeckým názorom, že život riadia gény, predznamenávali jeden z najdôležitejších študijných odborov súčasnosti, vedu o epigenetike. Dve hlavné vedecké publikácie odvodené z týchto štúdií definovali molekulárne dráhy spájajúce myseľ a telo. Mnoho ďalších prác iných výskumníkov odvtedy potvrdilo jeho koncepcie a nápady.

Nový vedecký prístup doktora Liptona zmenil aj jeho osobný život. Prehĺbené pochopenie bunkovej biológie zdôraznilo mechanizmy, ktorými myseľ riadi telesné funkcie, a naznačovalo existenciu nesmrteľného ducha. Aplikoval túto vedu na svoju osobnú biológiu a zistil, že sa zlepšil jeho fyzický stav a výrazne sa zlepšila kvalita a charakter jeho každodenného života.

Ľudský imunitný systém

Nature

Knihy

  • Biológia viery / The Biology of Belief (2005) - Uvoľnenie sily vedomia, hmoty a zázrakov. Kniha navždy zmení vaše názory o vašom vlastnom myslení. Ohromujúce nové vedecké objavy o biochemických účinkoch fungovania mozgu ukazujú, že vaše myšlienky ovplyvňujú všetky bunky vášho tela. Bruce H. Lipton, Ph.D. , renomovaný bunkový biológ, popisuje presné molekulárne dráhy, cez ktoré k tomu dochádza. Pomocou jednoduchého jazyka, ilustrácií, humoru a každodenných príkladov demonštruje, ako nová veda o epigenetike prináša revolučné zmeny v našom chápaní spojenia medzi mysľou a hmotou a jeho hlbokých účinkoch na náš osobný život a kolektívny život nášho druhu.
  • Spontánny vývoj / Spontaneous Evolution (2010) - naša pozitívna budúcnosť a spôsob, ako sa odtiaľto dostať. Ľudstvo je na pokraji spontánnej evolúcie. Spontánna evolúcia ponúka informácie, inšpiráciu a pozvanie k účasti na najväčšom dobrodružstve v histórii ľudstva - vedomej evolúcii! Ekonomické zrútenie ... environmentálna kríza ... zdanlivo nekonečná vojna. Svet je v kritickom stave. Všetci sme už počuli príbehy ľudí, ktorí zažili zdanlivo zázračné uzdravenie z choroby, ale môže sa to isté stať aj pre náš svet? Podľa priekopníckeho biológa Brucea H. Liptona je to nielen možné, ale už sa to aj deje. Sme obklopení dôkazom, že sme pripravení urobiť neuveriteľný krok vpred v raste nášho druhu. V rámci spontánnej evolúcie sa tento svetovo uznávaný odborník na nastupujúcu vedu epigenetiky spojí s politickým filozofom Stevom Bhaermanom, aby ponúkol nový a nádejný príbeh o evolučnom osude ľudstva.
  • Efekt medových týždňov / The Honeymoon Effect: (2013) - Veda o stvorení neba na Zemi. Efekt medových týždňov: Stav blaženosti, vášne, energie a zdravia, ktorý je výsledkom veľkej lásky. Váš život je taký krásny, že sa nemôžete dočkať, až vstanete do nového dňa, a poďakujete Vesmíru, že žijete. Spomeňte si na najpozoruhodnejšiu milostnú aféru vášho života - na Veľkú, ktorá vás zvrhla až po uši. Pre väčšinu to bola doba srdečnej blaženosti, pevného zdravia a bohatej energie. Život bol taký krásny, že ste sa nemohli dočkať, keď ste ráno vstali z postele a zažili viac neba na Zemi. Bol to Honeymoon Effect, ktorý mal trvať večne. Bohužiaľ pre väčšinu je efekt medových týždňov často krátkodobý. Predstavte si, aké by boli vaše planetárne zážitky, keby ste dokázali udržať medové týždne po celý svoj život.

    Bruce H. Lipton popisuje, ako Honeymoon Effect nebol náhodnou udalosťou, ale osobným výtvorom. Táto kniha odhaľuje, ako prejavujeme medové týždne, a dôvody, prečo ich stratíme. Tieto vedomosti umožňujú čitateľom znovu vytvoriť svadobný zážitok, tentoraz spôsobom, ktorý im zaistí šťastne založený vzťah, ktorý by si zamiloval aj hollywoodsky producent. S autoritou, výrečnosťou a ľahko čitateľným štýlom pokrýva Lipton vplyv kvantovej fyziky (dobré vibrácie), biochémie (elixíry lásky) a psychológie (vedomé a podvedomé mysle) pri vytváraní a udržiavaní šťavnatých láskyplných vzťahov. Tvrdí tiež, že ak použijeme ako vzor 50 biliónov buniek, ktoré harmonicky žijú v každom zdravom ľudskom tele,

Linky

Známe osobnosti

Gregg Braden, Joe Dispenza, Steve Bhaerman, Margaret Horton, Michio Kaku, Peter Crone, Michael B. Beckwith, Deepak Chopra, Fritjof Capra, Lynne McTaggart, Anita Moorjani, Eckhart Tolle, Wayne Dyer, Candace Pert, J. Z. Knight.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Mantak Chia

Richard Rohr

Daniel Goleman