Zainab Salbi

Zainab Salbi

Zainab Salbi - aktivistka, spisovateľka / duchovné osobnosti /
Narodený: 24.9.1969 /
Žije: Bagdad, Irak /

Zainab Salbi je aktivistka za práva žien, spisovateľka, verejná rečníčka, autorka niekoľkých kníh. Vo veku 23 rokov Zainab založila spoločnosť Women for Women International "Ženy pre ženy", miestnu humanitárnu a rozvojovú organizáciu slúžiacu ženám, ktoré prežili vojny tým, že im ponúka podporu, nástroje a prístup k život meniacim zručnostiam prejsť z krízy a chudoby k stabilite a ekonomickej sebestačnosti. V roku 2015, Salbi začala priekopnícku talk show s TLC Arábia s názvom Nidaa Show. Show vysielali v 22 krajinách arabského sveta, na uznanie arabských a moslimských žien, ich príbehy, výzvy a úspechy, čo iniciovalo prvý rozhovor s Oprah Winfrey v arabskom svete.

Web: zainabsalbi.com
Wikipédia: Zainab Salbi, wikipedia.org
Facebook: Zainab Salbi, Facebook
Twitter: Zainab Salbi, Twitter
YouTube: Women for Women, YouTube
Instagram: @zainabsalbi
Yahoo: News.yahoo.com

Ocenenia:

Zainab bola označená ako jedna zo žien ovplyvňujúce svet. Časopis People ju v roku 2016 označil za jednu z "25 žien, ktoré zmenili svet", časopis pre zahraničnú politiku ju označil za jednu zo "100 popredných svetových mysliteľov, fast company ju identifikovala ako jednu zo 100 najkreatívnejších ľudí v podnikaní", The Guardian a Newsweek ju uviedli do zoznamu "Top 100 žien aktivistov a aktivistov" a Harper's Bazaar ju nazvali jedným z hrdinov 21. V roku 2017, Arabian Business menoval Salbi ako "#1 najvplyvnejšou arabskou ženou na svete" a od tej doby sa pripojil k Gulf Business dôsledne ju meno ako jeden z najvplyvnejších Arabov na svete. Watkins ju tiež označil za jednu zo "100 najvplyvnejších žijúcich ľudí v roku 2019". Najnovšie získala Cenu Eleanor Rooseveltovej za humanitárnu prácu so ženami, ktoré prežili vojnu, a za svoju globálnu žurnalistiku. Podrobný prehľad ocenení:

  • Univerzita Georgea Masona, čestný doktorát (2019)
  • Glasgowská univerzita, čestný doktorát (2019)
  • Eleanor Roosevelt val-kill award - majster pre ženy, ktoré prežili a inšpiratívne globálny novinár (2019)
  • Jeden zo 100 najvplyvnejších žijúcich ľudí, Watkins (2019)
  • Jeden zo 100 najmocnejších Arabov, Gulf Business (2019)
  • Jeden zo 100 popredných svetových mysliteľov, časopis pre zahraničnú politiku (2016)
  • Jeden z 25 žien meniacich svet, Magazín People (2016)
  • Jeden zo 100 najkreatívnejších ľudí v podnikaní za to, že hlas zmeny na Blízkom východe, Fast Company (2016)
  • Jedna zo 100 najmocnejších arabských žien na svete, Arabian Business (2016)
  • Jedna z najvplyvnejších žien na sociálnych sieťach, Wear Your Voice (2015)
  • Jedna zo 100 najmocnejších arabských žien, Arabian Business (2015)
  • Čestný doktorand na York University (2014)
  • Jedna z najvplyvnejších žien na Twitteri, Časopis Fortune (2014)
  • Vizionárske vedenie Award - Medzinárodný festival umenia a nápadov (2011)
  • Austin College Posey Leadership Award (2011)
  • David Rockefeller Premostenie Leadership Award (2010)
  • Mladý globálny líder Svetového ekonomického fóra (2007)
  • Humanitárna cena Conrada N. Hiltona v mene Women for Women International (2005)
  • Forbes (Forbes) Časopis Trailblazer Award (2005)
  • Harper's Bazaar 21st Century Heroines kandidát (2003)
  • Harper's Bazaar 21st Century Heroine (nominovaný prezidentom Billom Clintonom)
  • Časopis Time Innovator of the Month za jej priekopnícku prácu filantropa
  • Poctený prezidentom Clintonom na ceremónii Bieleho domu pre jej humanitárnu prácu (1995)

Knihy

  • Sloboda je vnútorná práca / Freedom Is an Inside Job (2018) - Ako môžeme premeniť náš spoločný strach a hlboké rozpory medzi nami na zmysluplnú zmenu? V slobode je inside job, autor bestselleru, humanitárne a televízne osobnosti Zainab Salbi zdieľa, že transformovať náš vonkajší svet, musíme sa obrátiť smerom k nášmu vnútornému svetu. Po rokoch práce ako úspešný generálny riaditeľ a zmena-tvorca, Salbi si uvedomil, že ak chce konfrontovať a liečiť tiene sveta, ona potrebovala čeliť svoje vlastné tiene ako prvý. Drží nič späť, Salbi zdieľa kľúčové momenty z jej osobného života vedľa dojímavé a fascinujúce príbehy z jej stretnutí po celom svete. Prostredníctvom jej príbehov sa dozvedáme, že ak chceme vytvoriť skutočnú zmenu, musíme vyliečiť nezrovnalosti v rámci našich vlastných hodnôt, akcií a cieľov. Keďže Salbi skúma svoju vlastnú strhujúca cesta do celého sveta, čitatelia sa dozvedia, ako sa pustiť na takúto cestu umožňuje každému z nás vytvoriť svet, v ktorom chceme žiť. "Pokiaľ budeme v konflikte, budeme mať naďalej konflikt bez neho," píše Salbi. "Ak chceme zmeniť svet, musíme začať sami so sebou. Toto je cesta k slobode."

  • Keby si ma poznal, záležalo by ti na tom / If You Knew Me You Would Care (2012) - Zainab Salbi a fotograf Rennio Maifredi spoločne cestovali do Afganistanu, Konžskej demokratickej republiky, Rwandy a Bosny a Hercegoviny, aby hľadali ženy, ktoré boli vystavené najhorším skúškam, ktorým musia jednotlivci kedy čeliť, a napriek tomu prekonali túto ohavnosť. Salbi viedla rozhovory so ženami o ich definíciách vojny a mieru, o ich strašnej a tragickej minulosti a ich nádeje do budúcnosti. Maifredi fotografoval každú z opýtaných žien. Rozhovory a obrázky spoločne vytvorili presvedčivé, globálne, priame účty toho, čo znamená byť silná, žena, prežiť. Keby ste ma poznali, nebolo by vám jedno, je oslavou ženských príbehov a sily po celom svete. "Ženy v tejto knihe sú inšpiráciou pre nás všetkých, ktorí sa usilujú o triumf nad ohavnosťou. Je to osobné nahliadnutie na najinitímnejšie príbehy, ženy, ktoré prežili vojnu. Je to pocta im, ich prežitiu, ich úspechu, a ich snom. Dúfam, že ľudia na celom svete príjmu silné posolstvo o prežití, ktoré táto kniha prináša."

  • Druhá strana vojny / The Other Side of War - Príbehy žien, (2006) - mediálny úspech Zainab Salbi prudko stúpol s jej prvou knihou, Medzi dvoma svetmi, vyrastajúc v blízkosti Saddáma Husajna. Jej organizácia Women for Women International zohráva dôležitú úlohu pri uzdravení vojnou zmietaných krajín vrátane Afganistanu, Bosny, Rwandy, Konga, Sudánu a Kolumbie. S ohromujúcou silou obrazov fotografov Susan Meiselas, Lekha Singh, a Sylvia Plachy, Salbi predstavuje skladanie listov a first-person príbehy úžasné ženy, ktoré prežili vojnové devastácie a teraz musí nájsť silu pre obnovu rodín a komunít. Pulzujúca s bolesťou a stratou, ale žiariace s odvahou a nádejou, The Other Side of War skúma šesť regiónov, kde Ženy pre ženy International pomohol pozostalým z najbúrlivejších krajín sveta učiť sa nové zručnosti, otvoriť malé podniky a vytvoriť dlhopisy so sponzormi. Prehľady autora vysvetľujú, ako história každého národa viedla k násilným konfliktom; potom, s ševní výrečnosť, ženy rozprávať svoje príbehy-hrôzy, krutosti a utrpenia, ale aj hlbokú inšpiráciu, pretože pracujú na obnovu a ku dňu ich divoké odhodlanie je odmenený produktivitou, prosperitou a trvalú radosť.

  • Skryté v očiach / Hidden in plain sight - Vyrastať v tieni Saddáma, 2006 - Zainab venuje svoj čas podpore práv moslimských a arabských žien, najmä po tom, čo opustila vedenie Women for Women. Tie sú podľa nej v mimoriadne zložitej situácii, keď ich západný svet považuje za nesvojprávne bytosti a obete, zatiaľ čo moslimskí vodcovia ich takmer démonizujú. Ako hovorí Zainab Salbi: "Jedna z vecí, ktoré ženy všade potrebujú, je inšpirácia a tá pochádza z rozprávania príbehov." Ona vyrozprávala silné príbehy žien, ktoré sa objavili v jej knihách. Zainab spomína, že keď mala skoro 20 rokov, bola obyčajné, nudné dievča. Nikdy si nemaľovala nechty, nikdy netancovala. Ale potom sa stretla so ženami, ktoré si prešli peklom a stále tancovali a spievali. Vtedy si uvedomila, že nemôže bojovať o šťastný svet, ak by nebola šťastná sama. Zistila, že šťastie je skryté v očiach.

  • Medzi dvoma svetmi, útek z tyranie / Between Two Worlds, Escape from Tyranny - Vyrastať v tieni Saddáma, (2005) - Zainab Salbi mala jedenásť rokov, keď bol jej otec vybraný za osobného pilota Saddáma Husajna a život jej rodiny bol naštepený. Jej matka, krásna Alia, naučila svoju dcéru zručnosti, ktoré potrebovala na prežitie. Plastový úsmev. Povedať áno. Pochovávať v krabiciach. V mysli plnej hrôzy, ktorú vidí okolo seba: "Naučte sa vymazať svoje spomienky," inštruovala "Vie čítať z oči." V tejto bohato vizuálnej monografii, Salbi opisuje týranie, ako to videla - očami privilegovaného dieťaťa, spurný teenager, porušená žena, a nakoniec verejný činiteľ, ktorý prekonáva schopnosť, ktorá ju kedysi držala nažive: ticho. Medzi dvoma svetmi je strhujúce hľadanie pravdy, ktorá prehlbuje naše chápanie univerzálnych tém moci, strachu, sexuálneho podriadenia, a otázky, ktorú kladie jedna generácia druhej: Ako ste to mohli dopustiť?

Známe osobnosti

Amjad Atallah, Susan Meiselas, Laurie Becklund, Sheryl Sandberg.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Christiane Northrup

Richard Rohr

Bruce H. Lipton