Mantak Chia

Mantak Chia

Mantak Chia - Tao, Qi Gong, Jóga, učiteľ / duchovné osobnosti /
Narodený: 24. apríl 1944 / Bangkok
Žije: Bangkok, Thajsko /

Mantak Chia je taoistický učiteľ, bol jediný dvakrát menovaný Čchi-kung Master of the Year Medzinárodným kongresom čínskej medicíny a Qi Gongu v rokoch 1990 a 2012 a je uvádzaný ako 18. zo 100 duchovne najvplyvnejších ľudí vo Watkins Review 2012. Majster Mantak Chia je zakladateľom univerzálneho liečebného tao systému, ktorý sa vyučuje po celom svete. Mantak Chia sa narodil v roku 1944 v thajsku, vyrastal v kresťanskej rodine. Jeho otec bol baptistickým mníchom. Začal študovať budhistickú metódu "stálenia mysle" už v mladosti a neskôr študoval muay thai box, T'ai chi ch'uan, Kung Fu a taoistické a budhistické meditačné praktiky. Zo všetkých jeho majstrov bol najvplyvnejším Yi Eng (Biely oblak), eremitický člen sekty Dragon's Gate quanzhenskej školy (úplnej dokonalosti) taoizmu.

Web: Mantak Chia
Blog: Articles
Wikipédia: Mantak Chia, wikipedia.org
Facebook: Mantak Chia, Facebook
Twitter: Mantak Chia, Twitter
YouTube: Mantak Chia, YouTube
Instagram: @Mantak Chia

Aktivity:

Univerzálne liečivé Tao - má korene v starodávnych liečebných tradíciách taoizmu z Číny. Univerzálne liečivé Tao (UHT) vytvoril Majster Mantak Chia v dôsledku šiestich a viac desaťročí osobných skúseností majstra Chiu, ktoré vyučovali desiatky tisíc študentov prakticky z každej krajiny na zemi. Takmer 50 rokov bol Mantak Chia lídrom vo výučbe západného sveta. Univerzálne liečivé Tao je praktický systém seba-rozvoja, ktorý umožňuje jednotlivcom dokončiť harmonický vývoj ich fyzického, mentálneho a duchovného tela. Prostredníctvom série starovekých čínskych meditačných a vnútorných energetických cvičení sa praktizujúci učí zvyšovať fyzickú energiu, uvoľňovať napätie, zlepšovať zdravie, praktizovať sebaobranu a získať schopnosť liečiť seba a ostatných. V procese vytvárania pevného základu zdravia a pohody vo fyzickom tele sa vytvára aj základ pre rozvoj ich duchovného potenciálu.

Mantak Chia je taoistický majster. Je známy tým, že vyučuje taoistické praktiky pod názvami liečenia Tao, Tao Yoga, Univerzálneho systému liečenia Tao a čchi-kungu. Počas svojich desaťročí vzdelávacej činnosti viedol nespočetné množstvo workshopov, napísal niekoľko kníh a publikoval mnoho videozáznamov cvičenia. Z tohto dôvodu ho niektorí ľudia nazývajú autorom, učiteľom alebo liečiteľom. Vidí sa predovšetkým ako učiteľ, "ktorý pomáha svojim študentom vstať a posilňovať kultivovaním svojej qi."

Dýchanie

Testikulárne a vaječníkové dýchanie od Mantak Chia / 25 min
dýchanie Prejsť na knihu: Uzdravujúca láska

Knihy

 • Tmavá miestnosť / Darkness Technology (2016) - Všetky duchovné tradície používali techniky temnoty v snahe o osvietenie. V Európe sa tmavá miestnosť často objavovala v podzemnej forme ako sieť tunelov, v Egypte ako pyramídy, v Ríme ako katakomby a v Essenách, v blízkosti Mŕtveho mora v Izraeli, ako jaskyne. V taoistickej tradícii sa jaskyne používali v priebehu vekov pre praktiky vyššej úrovne. V Tao, jaskyňa, Nesmrteľná hora, Wu San, predstavuje dokonalú vnútornú alchýmiu. Meditácia a pôst v jaskyni je poslednou cestou duchovnej práce. Jaskyne sú Zemská Matka a jej energetické línie. Rovnako ako duté kosti, jaskyne obsahujú najstaršie informácie o živote uložené vo vnútri Zeme. Jaskyne obsahujú životne dôležitú podstatu zemskej sily. Tao hovorí: "Keď idete do tmy a toto sa stane úplným, temnota sa čoskoro zmení na svetlo." Technológia temnoty dáva našej mysli a duši slobodu putovať v obrovských ríšach psychickej a duchovnej skúsenosti. Keď vstúpite do tohto prvotného stavu alebo sily, znovu sa spojíte so skutočným ja a božstvom vo vnútri. Doslova "vediete" univerzálnu energiu. S informáciami v tejto brožúre môžete vidieť do minulosti a budúcnosti, pochopiť skutočný význam existencie a začať chápať poriadok vecí. Vrátite sa do maternice, kukly našej materiálnej štruktúry a našej pôvodnej Tmavej miestnosti.
 • Čchi-kung pre zdravý mozog / Wisdom chi kung (2021) - Taoistické meditačné praktiky na zvýšenie a udržanie duševného vedomia, pamäti a jasnosti. Kniha:• podrobnosti techniky na zvýšenie hladiny energie qi v mozgu • vysvetľuje, ako synchronizovať ľavú a pravú hemisféru aktiváciou energetického potenciálu tela • ilustruje, že vyprázdnenímmysle získavameviac energie na liečenie čchi-kungu tela pre zdravý mozog, ktorý učí študentov, ako oživiť mozog: zmeniť poradie jeho funkcie, posilniť pamäť a rozšíriť kapacitu. Každý deň používame toľko mozgovej sily na normálne fungovanie, že na konci dňa nám nezostal takmer žiadny. Prebytok myslenia alebo obáv spôsobuje, že mozog spotrebuje až 80 percent celkových energetických rezerv tela. Keď sa naučíte zastaviť mozog, vyprázdnite hlavu od neustáleho rozhovoru "opičej mysle" a potom dobijete mozog energiou Qi, zvýšite svoju duševnú kapacitu, koncentráciu a jasnosť.

  Pomocou meditačnej techniky "vnútorného úsmevu" sa študenti naučia dobíjať mozog energiou Qi vo forme, ktorá bude najužitočnejšia. Praktizujúci sa usmievajú a vyprázdnia svoju myseľ do dolných dantianov a orgánov. Orgány potom transformujú túto energiu qi. Akonáhle je myseľ prázdna, energia transformovaná orgánmi môže byť poslaná späť do mozgu, aby ju oživila. Tento proces synchronizuje ľavú a pravú hemisféru ich aktiváciou a pripojením k energetickým potenciálom tela. Ako myseľ pokračuje v vyprázdňovaní, prijímaní a zároveň zosilňovaní transformovaná energia Qi, je schopná otvoriť sa a spojiť sa s univerzálnymi energiami Qi a naplniť telo lepšou kvalitou životnej sily.
 • Qi Gong pre zdravú prostatu a sexuálnu sviežosť / Chi Kung for Prostate Health and Sexual Vigor (2017) - Táto príručka na obnovenie zdravia mužských pohlavných orgánov a udržanie kvalitného sexuálneho života do staroby obsahuje podrobné pokyny nielen o technikách odstraňovania intenzívneho blokovania reprodukčných orgánov a obnovenia jeho fyziologickej funkčnosti, ale aj o starnutí liečby zvýšenej prostaty a preve. Rakovina tejto žľazy. Prináša tiež veľmi cennú sadu cvičení pre každodennú prax a praktické pokyny doplnené dôležitými informáciami o výživových a bylinných doplnkoch. Autori tiež objasňujú princípy masáže na stimuláciu sexuálnej energie a regeneráciu prostaty a zavádzajú taoistické praktiky, ktoré boli donedávna držané v tajnosti a ktoré používajú sexuálnu silu na účinnú liečbu rôznych telesných orgánov. Všetky popisy sú sprevádzané množstvom ilustrácií pre ilustrácie. Hoci väčšina uvedených postupov je zameraná predovšetkým preventívne, kniha obsahuje aj niekoľko dôležitých techník s terapeutickými a regeneračnými účinkami, ktoré môžu používať aj pacienti v rôznych štádiách ochorenia.
 • Uzdravujúca láska / Healing Love through the Tao (1986) - Pestovanie ženskej sexuálnej energie. Kniha odhaľuje taoistické techniky, ktoré umožňujú ženám kultivovať a zvyšovať svoju sexuálnu energiu. Odhaľuje taoistické tajomstvá pre skrátenie menštruácie, zníženie kŕčov a stlačenie viac chi do vaječníkov pre väčšiu sexuálnu silu. Učí prax celkového telesného orgazmu. Po tisíce rokov sa sexuálne princípy a techniky, ktoré tu boli prezentované, učili taoistickí majstri v tajnosti len malému počtu ľudí (prisahali mlčanie), na kráľovských dvoroch a ezoterických kruhoch Číny. Toto je prvá kniha, ktorá sprístupnila tieto staré vedomosti Západu. uzdravujúcej lásky je kultivácia, transformácia a obeh sexuálnej energie, známy ako jing.

  Jing energia je tvorivá, generačná energia, ktorá je životne dôležitá pre rozvoj chi (vitálna energia životnej sily) a shen (duchovná energia), ktorá umožňuje vyššie praktiky duchovného rozvoja. Jing sa produkuje v pohlavných orgánoch a je to energia, ktorú ženy neustále strácajú prostredníctvom menštruácie a nosenia detí. Mantak Chia vyučuje silné techniky vyvinuté taoistickými majstrami na ochranu jingu a toho, ako sa používa na revitalizáciu fyzického, duševného a duchovného blahobytu žien. Medzi mnohé výhody, ktoré tieto praktiky poskytujú, patrí zníženie nepohodlia spôsobeného menštruáciou a schopnosť dosiahnuť orgazmus celého tela.
 • Alchýmia sexuálnej energie / The Alchemy of Sexual Energy (2017) - ako premeniť prebytočnú sexuálnu energiu (qi) na liečivú energiu, ktorá vám pomôže liečiť sa. Autor prezentuje techniky kozmického liečivého čchi-kungu, ktorý mobilizuje prebytočnú sexuálnu energiu (Ching Chi) na samoliečebnú energiu. Veľmi živo opisuje, ako prostredníctvom otvorenia šiestich dantianov sa naše osobné vedomie môžeme spojiť priamo s vyššími zdrojmi energie. Taoisti považujú našu sexuálnu energiu za tvorivú silu, ktorú môžeme použiť na regeneráciu vnútornej energie tela. Musíme sa však naučiť, ako využiť prebytočnú sexuálnu energiu a premeniť ju na qi – energiu životnej sily. Keď dovolíme, aby sexuálna energia cirkulovala mikrokozmickým chodníkom - nepretržitou energetickou slučkou vedúcou hore chrbticou a po tele vopred - transformujeme ju na samoliečebnú energiu, ktorá môže byť uložená v orgánoch a triáde dantianov: energetické centrá v mozgu, srdci a dolnej časti brucha.

  Alchýmia sexuálnej energie vychádza z cvičení mikrokozmickej cesty opísanej v knihe Tao a liečivá energia. Tým viac otvárame tok našej vnútornej energie, tým lepšie sa môžeme spojiť s kozmickou energiou, ktorá existuje všade okolo nás vo vesmíre. Keď sa praktizujúci naučí otvoriť troch tantov do šiestich smerov, kombinuje silu mysle s rozšírením qi, aby mohol vtiahnuť kozmickú energiu do tela. Táto energia môže byť tiež uložená v troch dantianoch a použitá na liečenie podľa potreby. Ak sa naučíme prúdiť energiou Tao týmto spôsobom, život prestáva byť bojom.
 • Liečivé svetlo Tao / Healing Light of the Tao (2008) - Mikrokozmická obežná dráha ukázala praktizujúcim, ako vytvoriť zostupný jin / ženský kanál energetickej slučky životnej sily. V taoistických systémoch bolo pestovanie ženskej energie vždy vnímané ako kľúč k získaniu rovnováhy a celistvosti. Liečivé Svetlo Tao predstavuje pokročilejšie metódy kultivácie chi na mikrokozmickej obežnej dráhe a ponúka plné pochopenie taoistickej duchovnej teórie prostredníctvom komplexného prehľadu úplného taoistického systému tela / mysle / ducha.

  Kniha tiež obsahuje pokročilejšie meditačné metódy na absorbovanie vyšších frekvencií Zemskej sily, Kozmickej Sily a Univerzálnej Sily (Nebeské chi) na základnú obežnú dráhu. Vytvára duchovnú vedu, ktorá nielen zdôrazňuje praktické výhody pre zdravie, sexuálnu vitalitu a emocionálnu rovnováhu, ale tiež ukazuje, ako zmeny vykonané v energetickom tele môžu viesť k fyzickému omladeniu, ktoré taoisti nazvali nesmrteľnosťou.
 • Multiorgazmická žena / The Multi-Orgasmic Woman (2005) - Prijmite svoju vášeň, životnú silu a radosť zo sexu. Kniha Multiorgasmic Woman je určená pre ženy. S veľkým profesionálnym vedením sa vydajte na intímnu cestu k vlastnej túžbe a sexuálnemu uspokojeniu. Pomôže vám to nielen objaviť váš skutočný sexuálny potenciál, ale tiež sa naučiť užívať si život vo vašom tele zdravým spôsobom. Rezervujte si pred čínskym testom, ktorý vám pomôže realizovať svoje vlastné sexuálne možnosti, ktoré sú vždy jedinečné. Prevedie vás sériou cvičení, ktoré vám umožnia zažiť viac orgazmov a pocit dobrého zdravia a vitality a nakoniec sa zameriate na opis vývoja a zmien sexuálnych potrieb počas života ženy. Cvičenia opísané na nasledujúcich stránkach vám umožnia zažiť orgazmus a stať sa multi-orgazmickými pre tie ženy, ktoré nikdy nezažili orgazmus, a prehĺbia a zintenzívnia sexuálny život tých, ktorí ho už poznajú.

  Taoistický prístup k sexualite vám odhalí, že hlboké sexuálne naplnenie nezávisí od počtu orgazmov, ktoré dosiahnete, ale od toho, či vám váš sexuálny a emocionálny život prinesie nekonečnú radosť a vitalitu. Dozviete sa, ako vzťah k vlastnému telu, túžbam a potešeniu ovplyvňuje nielen pocit spokojnosti a celkového zdravia, ale každý aspekt života. Multi-orgazmická žena kombinuje staroveké sexuálne praktiky Ďalekého východu s najnovšími znalosťami západnej medicíny o sexe a je prospešná pre milióny žien, ktoré nikdy nezažili pulzujúce potešenie z orgazmu, ako aj pre milióny ľudí, ktorí ho už zažili.

  Ženy akéhokoľvek veku, s partnerom alebo bez partnera, získajú veľa z tejto knihy praktizovaním časovo overených cvičení a naučia sa nielen to, ako mať orgazmus, kedykoľvek chcú, ale aj toľkokrát, koľkokrát chcú, a rozšíria ho a rozšíria svoje skúsenosti na celé telo. Orgazmus je však len začiatok. Autori tejto knihy, taoistický majster a praktický lekár, odhaľujú staroveké tajomstvá, ktoré nedávno získali rešpekt modernej vedy: sme schopní žiť zdravý a spokojný život len vtedy, ak sa spojíme so zdrojom našej životnej sily - s našou sexuálnou energiou. Autori vás krok za krokom prevedú praktikami, ktorými sa naučíte ovládať svoju sexuálnu energiu a používať ju na vyživovanie celého tela a obohatenie ducha.
 • Taoistický spôsob omladenia Automasáž Qi / Chi Self-Massage (2006) - Západný koncept masáže sa zameriava predovšetkým na prácu so svalmi. Prax taoistickej samomasírovania qi sa zameriava na prácu s vnútornou energiou - alebo qi - na posilnenie a omladenie zmyslových organov, ako aj vnútorných orgánov. Techniky tejto taoistickej praxi sú staré viac ako 5000 rokov. Až donedávna boli prísne strážené. Tajomstvo, ktoré bolo odovzdané z majstrov učeníkom a každý z týchto majstrov často poznal len jednu malú časť tejto úplnej metódy. V tejto knihe vám Majster Mantak Chia predstavuje celý svoj systém techník, ktoré vytvoril. Zostavil logický, praktický a ľahko implementačný postup, ktorý vám odhalí metódy, ktoré taoistickí majstri používali na udržanie svojej mladosti. Bude tiež vysvetľovať teóriu energetických javov na pozadí samomasírovania qi a vplyv negatívnych emócií na vnútorné orgány a nervový systém.
 • Kosmická detoxikácia / Kosmische Entgiftung (2013) - Majster Mantak Chia a William U. Wei vás v tejto knihe zoznámi s detoxikačnými a omladzujúcimi postupmi taoistických mudrcov a ukážu vám, ako znovu aktivovať sebaliečivé schopnosti vášho tela pomocou postupného a bezpečného vylučovania nahromadených toxínov prostredníctvom pôstu, monodiét a prečisťovaním deviatich telesných otvorov. S využitím techník automasáže čchi, liečivých zvukov a prírodných a bylinných receptov vám autori vysvetlia, ako zharmonizovať prečistiť vnútorné prostredie tela pomocou výplachov čriev, zásadotvorných a kyselinotvorných potravín, urinoterapie, kefovanie kože zasucha, ušných sviec a energizované vody. Kniha ďalej obsahuje 14-dňový program celkovej očisty tela, v ktorom sa naučíte postupy, vďaka ktorým bude rieka energia vášho tela na ďalší, vyšší stupeň taoistických cvičení a tiež vám pomôžu uzdraviť vaše emočné a duchovné telo.

Známe osobnosti

Michael Winn, William Wei, Andrew Jan, Douglas Abrams, Aisha Sieburth, Lee Holden, Pamela Weintraub, Daniel Gillies.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Daniel Goleman

Vladimír Merta

Christiane Northrup