Daniel J. Siegel

Daniel J. Siegel

Daniel J. Siegel - lekár, psychiater / duchovné osobnosti /
Narodený: 2.9.1957 /
Žije: Los Angeles, USA /

Daniel J. Siegel je americký lekár a klinický profesor psychiatrie na UCLA School of Medicine v rámci Fakulty Centra pre kultúru, mozog a rozvoj a je riaditeľom s vedomím povedomia Výskumného centra, je známy v Španielsku vďaka svojej knihe Mozog a všímavosť. Daniel J. Siegel získal lekársky titul na Harvardskej univerzite a ukončil postgraduálne lekárske vzdelanie na UCLA s odbornou prípravou v oblasti pediatrie a detskej, adolescentnej a dospelej psychiatrie. Pôsobil ako Národný inštitút pre výskum duševného zdravia fellow na UCLA, študovať rodinné interakcie s dôrazom na to, ako pripojenie skúsenosti ovplyvňujú emócie, správanie, autobiografické pamäte a rozprávanie.

Web: drdansiegel.com/
Blog: drdansiegel.com/blog/
Wikipédia: Daniel J. Siegel, wikipedia.org
Facebook: Daniel J. Siegel, Facebook
Twitter: Daniel J. Siegel, Twitter
YouTube: Daniel J. Siegel, YouTube
Instagram: @drdansiegel
Linkedin: in-daniel-siegel
TEDx: Sila mysle

Aktivity:

Mindsight je druh sústredenej pozornosti, ktorá nám umožňuje vidieť vnútorné fungovanie našej vlastnej mysle. Pomáha nám dostať sa z autopilota zakoreneného správania a obvyklých odpovedí. To nám umožňuje "meno a skrotiť" emócie zažívame, skôr než byť ohromený nimi. Interpersonálna neurobiológia, termín vytvorený Dr Siegel v Rozvoj Mind , 1999, je interdisciplinárne oblasti, ktorá sa snaží pochopiť myseľ a duševné zdravie.

Knihy

  • Sila objavovať - Rodičovstvo nie je ľahké. Ukázať sa je Váš najväčší vplyv, začína presne tam, kde ste. Autor vysvetľuje, čo to znamená v priebehu detstva.
  • Vedomý - Veda a prax prítomnosti. Tento priekopnícky novú knihu z New York Times autor bestselleru Daniel J. Siegel, MD, zavádza čitateľa k jeho priekopníckej, veda-založené meditačné praxe. Aware poskytuje praktické inštrukcie pre zvládnutie kolesa povedomia, život-meniace nástroj pre pestovanie viac zameranie, prítomnosť a mier v jeden deň-to-day život.
  • Áno mozgu - Keď deti čelia výzvam, nepríjemným úlohám a sporným otázkam, ako sú domáce úlohy, čas pred obrazovkou, výber potravín a spanie, často konajú alebo vypínajú, namiesto vnímavosti reagujú s reaktivitou. To je to, čo New York Times bestselleru daniel J. Siegel a Tina Payne Bryson volať No Brain odpoveď. Ale naše deti môžu byť vyučované prístup k životu s otvorenosťou a zvedavosťou. Rodičia môžu podporovať schopnosť svojich detí povedať áno svetu a privítať všetko, čo život ponúka, a to aj v ťažkých časoch. To je to, čo to znamená pestovať Áno Brain.
  • Myseľ - Cesta do srdca bytia človeka. Vedec skúma záhady ľudskej mysle. Čo je to za myseľ? Aký je zážitok z samostatne skutočne vyrobené z? Ako sa myseľ líši od mozgu? Hoci obsah mysle-jeho emócie, myšlienky a spomienky-sú často popísané, podstata mysle je zriedka, ak vôbec, definované.
  • Celá myseľ dieťa - 12 revolučných stratégií pre výchovu vášho dieťaťa rozvoj mysle, prežiť každodenné rodičovstvo zápasy, a pomôcť vašej rodine prosperovať.
  • Mindsight - Nová veda o osobnej transformácii. Priekopnícka kniha o liečivej sile "zmýšľania", silné zručnosti, ktorá je základom pre emocionálne a sociálne inteligencie. Mindsight vám umožní urobiť pozitívne zmeny vo vašom mozgu-a vo vašom živote. Použitie prípadovej histórie z jeho praxe, Dr Dan Siegel ukazuje, ako sa podľa správnych krokov, takmer každý sa môže naučiť, ako zamerať svoju pozornosť na vnútorný svet mysle spôsobom, ktorý bude doslova zmeniť vedenie a architektúru svojho mozgu.

Známe osobnosti

Tina Payne Bryson, Daniel Goleman, George Kohlrieser, Claudio Fernández-Aráoz, Erica Ariel Fox, Howard Gardner, Warren G. Bennis, Bill George, Teresa Amabile, Peter Michael Senge, Bruce D. Perry, Gherardo Amadei, Bessel van der Kolk, Peter A. Levine, Gabor Maté, Jonathan McHugh, Chelsea Handler.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vladimír Merta

Bruce H. Lipton

Robert Bly